Hakkımızda

1985’de yasallaşan ve tüm ticari işletmeler için zorunlu hale gelen mali yazar kasa ve makbuzların Türkiye’deki en büyük üreticilerinden biriyiz.

Kardeş şirketimiz Farimex SA 1976 yılında İsviçre’de kuruldu. Farimex SA, teknik destek sağlamanın ve OEM içerikli cihazların yanı sıra, FAREX ve i-Ergos markaları adı altında farklı ülkeler için mali yazar kasa üretti.

2005 yılındaki yeni yasal düzenlemelerle dolum istasyonlarında mali makbuz vermek zorunlu hale geldi. Bu yeni yasalar karşısında, biz de benzin dağıtım şirketlerinde kullanım için yazar kasa üretmeye başladık. Bizim yaygın satış ve servis ağımız sayesinde, Türkiye'de %50'den fazla benzin istasyonunda artık Profilo Nebula marka yazar kasa kullanılıyor.

Türkiye'de binlerce şirket, Profilo, Olivetti ve Telestar marka yazar kasa kullanıyor. 1985 yılından beri Türkiye’de ve 2005 yılı itibariyle Yunanistan'da Olivetti mali cihazlar özel haklara sahip oldu.

13 Temmuz 2012 tarihinde, E Data ana şirketimizle İsviçre merkezli Farimex arasında yazar kasa faaliyetleri başladı. Bu ortaklık bizi küresel mali cihaz üreticisi yapmada yardımcı oldu.

Polonya, İtalya, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Kenya, Etiyopya, Tanzanya, Zimbabwe ve Ruanda dahil olmak üzere birçok ülkede mali cihazların üretimi için onay aldık.

Bugüne kadar, 850 binden fazla mali yazar kasa Türk pazarına tedarik edilmiştir. 600 binden fazla cihaz daha faaliyettedir ve tüm ülke genelinde 400'den fazla servis noktası hizmet vermektedir. Küresel olarak, 2 milyon adet sattık ve operasyonda halen 800 binin üzerinde yazar kasamız bulunmaktadır.

Türkiye'de pazar lideri olarak toplam pazar hacminin %32’sine hakimiz.

Polonya'da, bağımsız bir şirket olan E Data Polska çalışmaya devam etmektedir. E Data Polska kendi satış ve servis ağı ile yıllardır faaliyet göstermektedir. E Data olarak Polonyalı ortağımız tarafından sunulan tüm mali cihazların geliştirilmesini ve üretimini yürütüyoruz.

Hedefimiz mali cihaz satış ve imalatında dünya lideri olmak, Afrika ve Asya'daki yatırımlarımızı artırmak ve genişlemektir. Ortaklıklarımızı geliştirmek amacıyla, üstün saha deneyimi, yüksek kaliteli ürünler ve kapsamlı müşteri desteği ile tüm ülkelerde aktif olarak yorulmadan çalışıyoruz.

Biz özel üretim, müşteri ihtiyaçlarına uygun yasar kasalarla rakiplerimizden ayrılıyoruz. Mali ürünlerimize elektronik dergileri, bilgisayarla online iletişimi ve yerleşik GPRS özelliklerin de ekledik. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir yazılım oluşturduk. Diğer değişiklikler hemen hemen her dilde ve farklı karakter kümelerinde makbuzları yazdırmak için destek içermektedir.

Mali cihazların yazılım modifikasyonu ve onay sürecinde ortak şirketlerimize tam destek vermekteyiz. Biz her ülkede mevzuat ve yönetmeliklere uyan, özel ihtiyaçlara yönelik hizmet vermekteyiz.

E Data mali yazar kasa tüm iş ihtiyaçlarına uygundur. Tüm işletmeler için mükemmel, güvenilir işletim sistemleri iş hedeflerinize ulaşmak için yardımcı olur. Benzin istasyonları için özel çözüm makineleri gibi tasarımları ve çok sayıda yazar kasayı geniş bir yelpazede sunuyoruz. Ayrıca farklı boyutlarda, taşınabilir küçük tasarımlardan (Mikro ECR), yüksek kapasiteli ürünlere (Highend ECR) kadar çevrimiçi iletişimli ve bilgisayar bağlantılı (PC POS) çözümleri sunuyoruz.